Začítek vysílání TV Nova 4.Února roku 1994 

Informace o TN.cz

 

Grafika tn.cz

Web TN.cz je vyveden v červené a modré, sekce Red pak v červené a černé. Jelikož se jedná o zpravodajský portál, nečekejte přehršle grafických prvků, základem jsou zde titulky a texty.

Jednotlivé sekce se různí v použitých barevných kombinacích, některé jsou lepší, jiné horší. Zřejmě nejhorší mi přijde barevné schéme sekce Magazín, jehož pozadí je podivné modrozelené.

Celek TN.cz na mě působí ale značně roztříštěně, grafika vůbec nepůsobí kompaktně a různé části spolu mnohdy vůbec nekorespondují. Celkový dojem tak není tak pozitivní jako u iDnes.cz, u kterého si vždy vybavím kombinaci červené a bílé. U TN.cz si nevybavím nic.

Tn.cz - Tv Nova

 

Tn.cz

Tn.cz je poměrně nový web vytvořený soukromou televizni společností Nova (TV Nova), informuje o novinkách nejen ze světa, naleznete zde také aktuální zprávy, k nim přiložená zajímavá videa a články. Na stránce Tn.cz také vidíte aktuální počasí, video a foto dne, fotoreportáž a další. Web Tn.cz je rozvržen do čtyř hlavních kategorií, jemiž jsou :
 

1) Zprávy - aktuální zpravodajství z domova i ze světa
 

2) Red - zde naleznete např. "NN-Naked News" - moderátorky se svlékají během moderování a další.

3) Sport - aktuální informace o sportu, z domova i ze světa

4) Magazín - články o autech, počítačových hrách, cestování a dalších

Uživatelé serveru Tn.cz - TV Nova

TN.cz

TN.cz je zpravodajský server televize NOVA, který nabízí mírně bulvárnější alternativu seriózních zpravodajských serverů jako je iDnes.cz nebo Novinky.cz.

Nabízí několik sekcí - Zprávy, Red, Sport, Magazín, Blogy a Vaše zprávy. V nich nalezneme zprávy a videa odlišného charakteru, jak už názvy napovídají.

V těchto kategoriích spatříme hned dvě zajímavosti - Red a Vaše zprávy. Zatímco v sekci Red nalezneme zprávy řekněme erotického charakteru, tak Vaše zprávy nabízejí uživatelsky přidaná videa, která mnohdy nemají se zpravodajstvím nic společného.

Zejména díky sekci Red, kde najdeme věci jako jsou Rednews, tedy zprávy, které nám říká žena, jenž se zároveň vysvléká. Podobnost s Počasíčkem čistě náhodná. Těžko říct, jestli podobné zprávy přinášejí někomu nějakou přidanou hodnotu.

Uživatelská přívětivost Tn.cz

Při prvním příchodu na hlavní stránku TN.cz se na nás vyvalí ohromná spousta informací. Je zde jedna zvýrazněná zpráva, další tři menší v horním menu, v pravém menu dále Krátké zprávy a pod hlavní zprávou ještě šest dalších menších.

Pokud chceme zprávy nějak tematicky třídit, musíme kliknout v horním menu na jednu z nabídek, kterým vévodí Motorkářský speciál. Těžko říct, jestli TN.cz navštěvují nejčastěji motorkáři, ale nepřijde mi vhodné, aby se tato volba skvěla na první pozici.

Další nabídky jako Domácí, Regionální, Černá kronika, Ekonomika, Zahraničí a Počasí rozhodně netvoří ucelenou nabídku a oproti třeba iDnes se jedná i o nabídku velmi chudou.

 

Zprávy Tn.cz

Zajimavá videa

 

 

TN.cz

TN.cz - Tv Nova

V poslední době se na internetu často vyhledává výraz TN.cz. Tento výraz vznikl díky televizní stanici TV Nova, která se rozhodla vytvořit svůj vlastní zpravodajský server, který bude přinášet nové, zajímavé a aktuální informace. Na našem webu nemůže tuto skutečnost přehlížet a jako zpestření vám přinášíme odkazy na zajímavé zprávy ze serveru TN.cz.  Zpravodajskému serveru TN.cz neděláme reklamu, pouze chceme obohatit nabídku našeho webu, jelikož zprávy TN.cz jsou mnohdy opravdu  zajímavé.

Hodnocení projektu TN.cz

Portál TN.cz

Portál TN.cz těží zejména z toho, že je masivně propagován ve vysílání TV NOVA. Kdyby tomu tak nebylo, jistě by se nemohl těšit z takové návštěvnosti a publicity, protože oproti zpavodajským gigantům jako jsou Novinky.cz a iDnes.cz nemá moc co nabídnout.

Nabízí sice zřejmě jedinou unikátní sekci - Red, ale pokud jediné, co může nabídnout originálního, jsou erotické zprávy, je něco asi špatně.

Když k tomu přičteme ještě ne úplně dokonalou přehlednost a přílišnou bulvárnost zpráv, tak myslím, že TN.cz nemá příliš světlou budoucnost.

Klady TN.cz:

  • Unikátní sekce Red
  • Možnost pro zapojení čtenářů - Blogy a Vaše zprávy

Zápory TN.cz:

  • Nevalná přehlednost
  • Přílišná bulvárnost

 

 

Tn.cz - TV Nova

 

Tn.cz

TV Nova před pár měsíci dokončila svůj  web Tn.cz, na stránce můžete vidět například TV program jak TV Nova, tak i dalších dvou televizí, kteréspadají pod Novu a to Nova Cinema a Nova Sport. Naleznete i aktuální novinky a informace, co se na TV Nova chystá.
 

Tou nejlákavější věcí na webu Tn.cz je určitě pro všechny možnost podívat se na Vámi oblíbený pořad,kdykoliv budete chtít. Takže už nevadí, že kvuli práci nestihnete Ordinaci v růžové zahradě, nyní se můžete dívat v archivu TV Nova.

Zde je jen malý kousek toho, co na webu najdete za pořady, jež si můžete přehrávat:
Střepiny, ComeBack, Ordinace v růžové zahradě, Ordinace v růžové zahradě 2, 112, Rady ptáka Loskutáka, Televizní noviny, Ulice a další. Kompletní seznam pořadů v archívu TV Nova nalez v sekci "TV Nova archiv"